• Zielona kawa wspomaga procesy odchudzania

  kawa kojarzy się najczęściej z czarnym, aromatycznym napojem, po który sięgamy zawsze wtedy, kiedy zależy nam szybkim dostarczeniu sobie witalności i energii. Dotyczy to jednak kawy palonej.
  W trakcie spalania ziaren kawy utracony zostaje cenny składnik znajdujący się zarówno w ziarnach, jak i liściach kawy - kwas chlorogenowy (ACG), który należy do grupy polifenoli.
  Kwas ten jest cenny, bowiem wspomaga on spalanie tkanki tłuszczowej, redukuje poziom glukozy we krwi, oczyszcza organizm z toksyn i chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Zielone ziarna kawy mają lekko cierpki smak, dlatego przyjmowane są najczęściej pod postacią suplementów diety.
  Samo łykanie preparatów z zieloną kawą nie zaowocuje zgrabną sylwetką. Niestety nie wymyślono takiej tabletki, która dawałaby tak cudowny efekt. Naukowcy proponują zatem, aby zmienić sposób żywienia, na dietę 1500kalorii, dobraną indywidualnie przez lekarza i dietetyka. Ma być ona bogata w warzywa, chude ryby i mięso, a także nabiał. Trzeba pamiętać też o właściwym nawodnieniu organizmu, czyli przyjmowaniu łącznie około 2 litrów płynów dziennie, z czego około litr powinna stanowić woda mineralna. Powinniśmy zrezygnować ze słodyczy i białego pieczywa.
  Oprócz właściwej diety, potrzebna jest aktywność fizyczna. Kilka godzin w tygodniu spędzanych na aktywnym wypoczynku przybliży i utrwali osiągnięte wyniki spadku wagi.

  Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1